| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 1:25 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Чоловiча вишиванка (Вишиваний одяг)
Чоловiча вишиванка
NataДата: Середа, 2008-11-26, 12:27 PM | Повідомлення # 41
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 9
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Свтіланка, знаю що недавно вийшла книжка "Код української вишивки" автор Марія Чумарна. Попитайте в книгарнях. Також хочу собі її придбати, бо дійсно цікаво знати що ж ти вишиваєш. Але, думаю, якщо не дуже знаєшся на символіці, то варто прислухатись до свого серця. Я вишивала сорочку для свого друга і дуже довго підбирала орнамент і кольори поки не відчула що це саме те, що треба ( взяла нитку не того відтінку і воно мені муляло поки не вирішила це спороти, а пороти було достатньо, і шкода, звичайно роботи, але якби я цього не зробила мене б це мучило ще більше, а так зі спокійною душею продовжила роботу). Так само було й з блузочкою для племінниці, покладалася суто на інтуїцію.
 
СвітланкаДата: Середа, 2008-11-26, 12:36 PM | Повідомлення # 42
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Nata, Дякую! "книжка "Код української вишивки" автор Марія Чумарна" треба пошукати... а щодо візерунку... то дійсно муляє dry ніяк не можу знайти те, що ближче до серця cry уже пів року мучаюсь в активних пошуках.. і cry можливо ще не час.....


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
NataДата: Середа, 2008-11-26, 12:48 PM | Повідомлення # 43
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 9
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Світланка, а ще є гарна книжка "УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ ВИШИВАННЯ техніки, методологія, методика - автори К.Р. Сусак, Н.А. Стеф"юк. Про символіку там не йдеться, але є орнаменти, можливо вам щось би з цього сподобалось. Може дійсно ще не час і тоді, коли він настане, ви це відчуєте. Я також довго шукалла, більше року.
 
СвітланкаДата: Середа, 2008-11-26, 1:34 PM | Повідомлення # 44
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Nata, дякую за допомогу... буду шукати!


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
BoroДата: П`ятниця, 2009-01-09, 12:37 PM | Повідомлення # 45
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
я нарешті зшила сорочку, подарувала чоловіку на новий рік, він був у захваті від сюрпризу ))
На фото трохи зім’ята, він поки її приміряв і родичі всі в руках потримали )))

Додано (2009-01-09, 12:37 Pm)
---------------------------------------------
Я десь чула, що будь-який візерунок на вишиванці має якесь значення wacko Хтось має інфу про це?

 
TanaДата: Субота, 2009-01-10, 10:08 AM | Повідомлення # 46
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
На цьому форумі саме такої інформації багато!!! wink

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
KivikДата: Понеділок, 2009-01-12, 0:23 AM | Повідомлення # 47
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Ось таку вишиванку пошила нашвидкоруч із вишитих смужок-чоловікові терміново потрібна була, а купувати дорого... http://muza.mybb3.net/viewtopic.php?t=42
 
ІренДата: Середа, 2009-02-11, 9:21 PM | Повідомлення # 48
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Підскажіть будь ласка, на якій тканині краще вишивати чоловічу сорочку,якими нитками і схеми cry
 
TanaДата: Четвер, 2009-02-12, 12:05 PM | Повідомлення # 49
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ірен, Вашу проблему вибору, крім Вас, ніхто не вирішить. А досвід учасників форуму чи не в кожній темі. Проглядайте теми, де викладаємо схеми і де обговорюємо сам процес. Наприклад, http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/10-13-1
Уважніше читайте форум!!!
Успіхів у Вашому починанні!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Четвер, 2009-02-12, 12:19 PM
 
abilanДата: П`ятниця, 2009-02-27, 1:13 PM | Повідомлення # 50
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
А все ж таки... Що вишити для козака-спасівця? dry

Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
tanytryellДата: Вівторок, 2009-03-10, 6:49 PM | Повідомлення # 51
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
По порядку: виріз пілочки обробляють зазвичай двома способами.Перший -простий валок гладдю по обох сторонах розрізу, із "замком" внизу. "Замок" - це той самий валок, який вишитий через обидва краї пілочок. УВАГА: спершу вишиваються валки, а вже потім робиться розріз між ними! Тому слід ретельно відслідковувати, щоб валки вишивались "по ниточці".
Другий спосіб - підкрійна деталь. Також досить поширена, але особисто мені подобається менше. Спосіб виконання описувати не бачу сенсу - у будь-якій книжці про шиття є описання роботи з підкрійними деталями.
Наступне - спершу викрій РОЗМІЧУЮТЬ на тканині, але НЕ РІЖУТЬ. Позначають на такій розкладці місця, де має розміщуватись вишивка (таким чином, уникаємо складнощів із перекосами візерунків, несиметричністю малюнків на рукавах і поличці тощо). Щоб розмітка не стиралась, її дублюють наміткою. Потім вишивають елементи узору (крім тих, які наносять вже при збиранні сорочки - наприклад, зубці по краю комірця), РОЗКРОЮЮТЬ і зшивають сорочку.
Останнє: щоб отримати гарні китиці, необхідно взяти нитки подвійної довжини до бажаної довжини самих китиць, розділити їх на два пасма, зкріпити кінці пасом (можна навіть зв"язати), а потім закріпити місце з"єднання, і сплести шнурочки. Шнурок плететься не косою, не аксельбантом, а просто скручується, як мотузки скручують. Коли нитки скручені на всю довжину, кінці, які лишились, зашивають у край комірця. А на той край, де був вузлик, вив"язують китичку - яку хто сам собі схоче. Технік вив"язування теж вдосталь описано у літературі.
Кількість ниток для шнурочка - довільна. Моя бабуся брала нитки "муліне" по 8-10 пасм, ділила навпіл і скручувала. Виходив гарненький, рівний і не затовстий шнурочок. Як правило, вона робила його червоним, як і обмітку "пазухи" (виріз пілочки), бо вишивали ми свої сорочечки чорним і червоним.
Отже, сподіваюсь, мої поради стануть вам у нагоді!
Рівних вам хрестиків! cool
 
snoopyДата: Четвер, 2009-03-12, 4:23 PM | Повідомлення # 52
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Boro,
Ваша вишита сорочка для чоловіка - просто диво! А де Ви брали схему і скільки часу у Вас пішло на роботу? Я хочу подарувати на ДР чоловіку, в травні. Але в мене мала дитинка. Сподіваюся, що встигну и вишити, і з донечкою набавитись smile


Повідомлення відредагував snoopy - Четвер, 2009-03-12, 4:23 PM
 
ndchshДата: П`ятниця, 2009-04-10, 1:44 AM | Повідомлення # 53
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Моєю першою вишитою роботою також стала вишиванка для чоловіка. Візерунок переробила з того, що бачила в інтернеті. Сорочку планувала пошити також до ДР, але трохи не встигла - якраз до Паски планую закінчити пошиття (в мене також дві малі дитинки - 3,5 і 2 роки, вони весь час поривались допомогти вишивати, обстригати нитки і т.д.). Все разом забрало 4 місяці часу вишивання, в основному, вечорами.
 
nosiknataДата: Неділя, 2009-04-12, 2:03 PM | Повідомлення # 54
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Вишиванка для чоловіка - це моя 6 робота, але дуже кропітка і ретельна бо вишивалась вперше з ідеальним виворітним боком. Візерунок вибирав чоловік - мучились пів року, поки вишивка не припала йому до душі. Процес тривав так - показую схему, або сорочку,а він думає,підходить вона йому чи ні, буде він її носити чи один раз на Паску вдягне і буде висіти в шафі. Щодо символів - орнаменти бралися не "з голови" а вже готові і в основному гуцульського стилю. Настав такий момент коли прозвучало - оце моє!! Тепер з вишиванки не вилазить - одягає при любому святі чи дні народження biggrin Вишита вона на тканині "поплін" , "купонами" - накладними частинами. Викроїли і зшили її в ательє, бо сама не маю досвіду крою. Зате, вишивану сорочечку для сина я зробила повністю сама - кроїла, зшивала і вишивала "купони". Вишивку підібрала "веселу")) весняну в зелених тонах, з книжки майстрині Ксенії Колотило.Ще хочу додати - символіка орнаменту має важливе значення, але я більше орієнтуюсь на інтуіцію, і вишивати починаю з молитвою, лише в хорошому настрої і з думкою про ту людину яка буде це носити.


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
ganzyaДата: Неділя, 2009-04-12, 3:27 PM | Повідомлення # 55
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
ждем фотографии biggrin

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
nosiknataДата: Неділя, 2009-04-12, 6:54 PM | Повідомлення # 56
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
http://picasaweb.google.com.ua/nosiknata/jsAnGJ#5322963639923375458 вишиванка сина

Додано (2009-04-12, 6:52 Pm)
---------------------------------------------
http://picasaweb.google.com.ua/nosiknata/jsAnGJ#5322963691622037458 вишиванка чоловіка

Додано (2009-04-12, 6:53 Pm)
---------------------------------------------
http://picasaweb.google.com.ua/nosiknata/jsAnGJ#5322964701206471490 - вишита сорочка свекра, подарована на 60-ти річчя

Додано (2009-04-12, 6:54 Pm)
---------------------------------------------
http://picasaweb.google.com.ua/nosiknata/jsAnGJ#5322964782717427842 - вишита сорочка вінчального батька ( схема майстрині Ксенії Колотило)



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
ndchshДата: Вівторок, 2009-04-21, 11:39 PM | Повідомлення # 57
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Ваші роботи просто чудові - такі життєрадісні та позитивні, що нічого дивного в тому, що їх хочеться носити не тільки на Паску... hands
 
nosiknataДата: Четвер, 2009-04-23, 10:36 PM | Повідомлення # 58
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
shy Красно дякую за такі теплі слова!!!


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
Chere6nyaДата: Понеділок, 2009-05-04, 8:10 PM | Повідомлення # 59
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 212
Нагороди: 0
Репутація: 59
Статус: Offline
Ось такі вишиванки є у мене. Це дідусеві. Пошиті і вишиті бабусею. На жаль, тільки остання у більш-менш нормальному стані. Решта потребують реанімації wacko



Повідомлення відредагував Chere6nya - Понеділок, 2009-05-04, 8:14 PM
 
TanaДата: Понеділок, 2009-05-04, 8:48 PM | Повідомлення # 60
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Але ж це родинний скарб, який дорогого коштує! Може, краще не реанімувати, а перешити візерунок на нову тканину для дорогої людини wink

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Чоловiча вишиванка (Вишиваний одяг)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.