| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 0:39 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Дитяча вишиванка
Дитяча вишиванка
ОляДата: Понеділок, 2014-05-05, 2:01 PM | Повідомлення # 641
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 119
Нагороди: 0
Репутація: 50
Статус: Offline
татова донечка в обновці
 
НаташаОДата: Вівторок, 2014-05-06, 0:23 AM | Повідомлення # 642
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 855
Нагороди: 0
Репутація: 182
Статус: Offline
Оля, гарна і обновка і доня. А в тата сорочка -ого-го скільки роботи.
 
AfinaДата: Четвер, 2014-05-15, 4:39 PM | Повідомлення # 643
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як розташовувати елементи вишиванки (зокрема, комір і манжети) на домотканному полотні - ПОВЗЖДОВЖ  чи ВПОПЕРЕК - по ширині? Зараня дякую за відповідь
 
ТетянаДата: Четвер, 2014-05-15, 5:07 PM | Повідомлення # 644
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Afina, взагалі-то манжети кроять зазвичай так, щоб поздовжня нитка тканини співпадала з їх висотою, тобто з меншим виміром, бо сідає тканина більше по поздовжній нитці - тож щоб вони на стали завузькі... Тому вишита смужка на полотні має розташовуватись упоперек (в напрямку від пругу до пругу). Те ж стосується коміра - щоб він не став малим після прання.
 
AfinaДата: П`ятниця, 2014-05-16, 12:29 PM | Повідомлення # 645
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую, Тетяно! А саму сорочку - спинку-перед - як?
і ще питання: як краще - якомога мілкіші хрестики? Бо у мене домотканна №30, здається, то через 2 нитки міленько виходить...
 
ТетянаДата: П`ятниця, 2014-05-16, 1:53 PM | Повідомлення # 646
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Цитата Afina ()
А саму сорочку - спинку-перед - як?
Так само - зазвичай довжина спинки (переду) суміщається з поздовжньою ниткою. Але все одно, коли будете вишивати, залишайте відстань між нерозкроєними деталями із запасом, бо по ширині теж тканина може сісти. До речі, про це багато є  в інших темах - про розкрій, прошу поради і т.п.
Цитата Afina ()
як краще - якомога мілкіші хрестики?
Це вже як вам сподобається і як візерунок на сорочку лягатиме, скільки місця займе, просто якщо хрестик крупніший, то й нитку беріть товще - не у 2, а в 3 чи й 4 ниточки - щоб полотно не світилось.
 
НаташаОДата: П`ятниця, 2014-05-16, 4:11 PM | Повідомлення # 647
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 855
Нагороди: 0
Репутація: 182
Статус: Offline
Afina, я б радила вишивати на такому полотні 2х2, це найкраще. Я пробувала на №30 вишивати 3х3 - дуже грубий візерунок виходить. Мусила все випороти і почати все заново. Повірте-  2х2 саме те що треба. При цьому я вишиваю нитками для шиття і беру в 2 нитки.
Як я шила сорочку для синів - брала звичайну сорочку - складала перед -рукав до рукава (пополам) поверх накладала клейонку прозору поліетиленову,обмальовувала фломастиром ( по клейонці), вирізувала і мала викріку переду. Аналогічно спинку та рукав. Все робилось із запасом на тканині, а вже при примірці підганяла- там підібрала, там опустила. Детальніше я описала з фото у творчій майстерні. 
А тепер купила на базарі готову викрійку для дівчаток та хлопчиків( за 6 грн) - з однієї сторони для хлопців, з іної для дівчаток і там на різний ріст від 94 см до 1,30 чи що. Одним словом задоволена цими викрійками, так як по них можна і плаття для дівчинки зробити, сарафанчик, просто розширивши до низу. Заипитайте про ці викрійки в місцях,де продають нитки для вишивання .
 
НаташаОДата: Неділя, 2014-06-08, 3:32 AM | Повідомлення # 648
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 855
Нагороди: 0
Репутація: 182
Статус: Offline
Вишиванка-платтячко для дівчинки. Тканина-бавовна, стрічки атласні, нитки.
  
Прикріплення: 7021034.jpg (131.2 Kb) · 4469940.jpg (154.8 Kb) · 1736195.jpg (290.1 Kb)
 
edeiveysvikДата: Неділя, 2014-06-08, 11:37 PM | Повідомлення # 649
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 99
Нагороди: 0
Репутація: 78
Статус: Offline
Мило, ніжно, казково, а моделька - пречарівне ЯНГОЛЯТКО!

Вишивка- мій рятівний куточок, спокій моєї душі
 
НаташаОДата: Понеділок, 2014-06-09, 2:20 AM | Повідомлення # 650
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 855
Нагороди: 0
Репутація: 182
Статус: Offline
edeiveysvik, дякую. Ну вони всі у цьому віці Янголятка,це вже потім як підростуть,то починають чудакувати.
 
ямсДата: П`ятниця, 2014-07-18, 8:35 PM | Повідомлення # 651
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчата, доброго дня!
Планую шити вишиванку до 1 вересня. В мене донечка 110 см зросту, ОГ 56 см, чи вистачить мені тканини (це буде бісерна домотканка, повноцінних 140 см ширини. Вона ж дасть трохи усадку, наскільки я розумію?) однієї довжини виробу? Підкажіть, будь ласка, скільки см Ви даєте на (не знаю, як українською) свободу облегания та на виріст?
Дякую.
 
НаташаОДата: Субота, 2014-07-19, 2:01 AM | Повідомлення # 652
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 855
Нагороди: 0
Репутація: 182
Статус: Offline
Та цієї тканини вистачить,щоб і на чоловіка пошити вишиванку, а не тільки на донечку. Якщо ви самі шиєте, то просто візьміть якусь блузочку доньки і подивіться яка ширина переду та спинки + припуски на шви (з боку  даю 2 см, а знизу залежно як підгинатимите 5 см чи більше)+ якщо не прали, то на усадку після прання ще 3-5 см з боків. Як показує практика ( моя ) по довжині тканина малу усадку дає, а от по ширині 10 см - це я про домоткане коломийське. З бісерним діло ще не мала. Розкроїте на прямокутники - перед,спина, рукави, вишиєте, а тоді випрати і кроїти.
Успіху. Може хтось інше щось побажає.
 
ямсДата: Вівторок, 2014-09-09, 10:19 AM | Повідомлення # 653
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
НаташаО, дякую за відповідь!

Повідомлення відредагував ямс - Вівторок, 2014-09-09, 10:22 AM
 
ГрейкаДата: Понеділок, 2014-10-13, 6:54 PM | Повідомлення # 654
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрий день!

В мене до всіх дуже таке новачкове питання... Я вишила 7-мирічній донечці заготовку для вишиванки. Шила бісером по готовій схемі. Тепер не знаю, як краще оформити горловину. Шити буду замовляти в ательє, тому не впевнена, що там зможуть щось підказати, треба вже їти туди з готовим рішенням.
Справа ще в тому, що вже і не має часу довго шось вишукувати (як на мене, це найдовша частина роботи). Краще б я вже шила чи в'язала, ніж обирала....
Я розумію, що сорочечка буде не зовсім "аутентичною", але ж хочеться до цього наблизитися.

Додано (2014-10-13, 6:54 PM)
---------------------------------------------
Ще додам, мабудь моє питання потребує уточнення - вишивка така, що розриз зробити не можливо. Отже, має бути просто кругленька горловина. Крій, мабудь, регланом. Але ж треба, щоб якось збиралась горловина? Найпростише, мабудь, вставити тененьку резиночку? Як би це пояснити кравчині...

І вибачте, будь ласка, якщо пишу з помилками. Я не вчила українську в школі, на жаль. А зараз читаю, а пишу тільки тут. Отже буду вдячна за виправлення.

 
modrunaДата: Неділя, 2014-11-02, 2:11 PM | Повідомлення # 655
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
Доброго дня! Хотіла  би порадитись. Вирішила вишити доньці (3роки) сорочку, у мене залишився шматочок полотна, але не на всю роботу, а тільки на перед. Я його вишила. Думала на спинку і рукава я докуплю таке саме полотно, але помилково купила бісерне, помітила не одразу, а вже вдома. В той же день дізналась що у садочку буде ранок і на все про все 1 тиждень, ще й зшити все це треба. Почала шити рукав з того, що було. Тепер думаю чи варто робити сорочку з двох видів полотна, але часу немає, а на прокат брати не хочу, хочу щоб донька мала сорочку мого виробництва.
 
BulletДата: Понеділок, 2014-11-03, 10:50 AM | Повідомлення # 656
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Грейка ()
В мене до всіх дуже таке новачкове питання... Я вишила 7-мирічній донечці заготовку для вишиванки. Шила бісером по готовій схемі. Тепер не знаю, як краще оформити горловину. Шити буду замовляти в ательє, тому не впевнена, що там зможуть щось підказати, треба вже їти туди з готовим рішенням.
Справа ще в тому, що вже і не має часу довго шось вишукувати (як на мене, це найдовша частина роботи). Краще б я вже шила чи в'язала, ніж обирала....

Дужечасто я бачу сорочечки (і не лише дитячі) які збираються по гордовині на шнурочок який вставляють в завчасно обв"язаний гачком край сорочки

Цікаво як ви справились з тим?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Понеділок, 2014-11-03, 10:52 AM | Повідомлення # 657
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата modruna ()
Тепер думаю чи варто робити сорочку з двох видів полотна, але часу немає, а на прокат брати не хочу, хочу щоб донька мала сорочку мого виробництва.

Я не розумію проблеми. Невже аж настільки видно різницю? Чи у вас є інший вихід? smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
modrunaДата: Вівторок, 2014-11-04, 12:41 PM | Повідомлення # 658
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
Bullet, хочу щоб уже було ідеально, а так не виходить. Вже навіть віднесла в майстерню, як буде погано, ще є час купити готову сорочку.
 
Mellory_zpДата: Вівторок, 2014-11-04, 9:13 PM | Повідомлення # 659
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 223
Нагороди: 0
Репутація: 93
Статус: Offline
Вишила своєму маленькому патріотові патріотичну сорочку )




Я в ЖЖ
Моя група Вконтакті "Український стиль"


Повідомлення відредагував Mellory_zp - Вівторок, 2014-11-04, 9:14 PM
 
ямсДата: Вівторок, 2014-11-04, 10:28 PM | Повідомлення # 660
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Mellory_zp
дуже подобаються Ваші роботи! Стежу за Вашою творчістю ще з форума "Ябеременна" smile
А яка тканина?
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Дитяча вишиванка
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.