| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 4:27 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Жіноча сорочка. Особливості. (Особливості та нюанси)
Жіноча сорочка. Особливості.
BulletДата: Четвер, 2011-07-28, 11:02 AM | Повідомлення # 61
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Дорогі форумчанки, я перечитала , як мені здається, все дуже ретельно, і тепер у мене в голові буревій... Допоможіть усвідомити і розставити по подицях:

якщо я хочу вишити СОБІ сорочку, то візерунок має вміщувати такі символи:
- родючості (хочу діток)
- здоров"я (собі хочу)

Крій хотілось би осучаснений, ну хоча би нормально сконструйований реглан (я думаю, можна відійти від традиції).
То який має бути для мене візерунок? Квіти - розквіт і молодість (прощавай, моя молодість, ще офіційно 1 рік лишився мені бути молодою), діти - то плоди чи бубочки якісь, ну і щоб не сильно перехрещувався орнамент? А як же бути з моїми улюбленими ріжками? Люблю рогаті орнаменти і край!... sad

2. Маю вишити швидку сорочку мамі, там можу просто геометричні візерунки вишити?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Четвер, 2011-07-28, 12:40 PM | Повідомлення # 62
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ліза, як я вже тобі писала, що можна обмежитись вишивкою поликів на плечах в двох вертикальних смужок на грудях. Бери ті орнаменти, що припали тобі до душі, бери одно- чи двоколірні варіанти, щоб було якнайшвидше. Геометрія -- це також родючість!!! (див. всі узори занизуванням, заволіканням). Пам'ятаю, тобі до душі був узор з мого рушнкиа весільного, там всі жіночі символі, родючість, здоров'я, достаток, може ,візьмеш той орнамент собі за основу, він нескладний (схема в тебе є!)

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Четвер, 2011-07-28, 5:37 PM | Повідомлення # 63
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, схему маю, дякую!


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ViaДата: Субота, 2011-07-30, 1:32 AM | Повідомлення # 64
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Bullet)
якщо я хочу вишити СОБІ сорочку, то візерунок має вміщувати такі символи:
- родючості (хочу діток)


Вишийте взор з алатиром - восьмипелюстковою рожею. Це не квітка - а якраз дуже цікавий символ, родючості в тому числі. Гарні орнаменти є у раритетній збірці Олени Пчілки, яку викладала на форумі Тана.
Дотримайтеся ще таких умов:
1. Якомога більше червоного кольору - або тільки червоний.
2. Зробить оберегову замкненість всіх країв сорочки - пазухи, рукавів, подолу, вони мають бути обшиті взором чи просто червоним контуром - качалочками тощо.
3. Носіть її якомога частіше - бодай раз на тиждень, навіть вдома по кілька годин, якщо нема святкової нагоди.

Одночасно дуже бажано вишити чоловіку сорочку із символами родючості - дієві зразки є тут:
http://svit.in.ua/forum/viewtopic.php?t=99&postdays=0&postorder=asc&start=75 (повідомлення від 20 січня, 2010 23:42 )

ЗІ: Раджу, бо маю підстави smile


 
BulletДата: Субота, 2011-07-30, 2:20 PM | Повідомлення # 65
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Via, дякую красно! Особисту такою напевно і зроблю. А на наведеній ссилці - мені задлось, то суто чоловічі орнаменти, хоч і алатирі теж.


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ViaДата: Субота, 2011-07-30, 2:30 PM | Повідомлення # 66
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Bullet)
А на наведеній ссилці - мені задлось, то суто чоловічі орнаменти, хоч і алатирі теж.


Так, то дійсно чоловічі орнаменти - на плідність. Якщо вишиваєте таку сорочку своєму чоловіку - то у нього буде дитинка, і відповідно, у вас smile


 
ModДата: Середа, 2011-08-03, 5:26 PM | Повідомлення # 67
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
сорочка з алатирями, у власниці сорочки вже 2 дітей, так що мабуть вони таки на плідність


 
OленкаДата: Четвер, 2011-08-04, 0:30 AM | Повідомлення # 68
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Tana)
Пам'ятаю, тобі до душі був узор з мого рушнкиа весільного, там всі жіночі символі, родючість, здоров'я, достаток, може ,візьмеш той орнамент собі за основу, він нескладний
А можна його десь подивитись?



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
olalalaДата: Середа, 2011-09-07, 3:52 PM | Повідомлення # 69
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 95
Нагороди: 0
Репутація: 40
Статус: Offline
Плануючи діток, я би вишивала Рожаниці - дуже цікавий орнамент, можна його скомпонувати з будь-яким малюнком.
 
TanaДата: Середа, 2011-09-07, 6:09 PM | Повідомлення # 70
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Oленка)
Quote (Tana)Пам'ятаю, тобі до душі був узор з мого рушнкиа весільного, там всі жіночі символі, родючість, здоров'я, достаток, може ,візьмеш той орнамент собі за основу, він нескладний А можна його десь подивитись?

Тут або в моїй майстерні, прошу.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
КатюняДата: Середа, 2011-09-07, 6:26 PM | Повідомлення # 71
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 518
Нагороди: 1
Репутація: 103
Статус: Offline
Tana, які рушники, а під короваєм.... мені забракло слів!!!!!

Я листоноша ЩАСТЯ!
 
macДата: Понеділок, 2011-10-03, 8:46 PM | Повідомлення # 72
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчата, підкажіть будь-ласка як правильно вишивати рукав. У мене йде орнамент, а зверху і знизу полоска(як кружево). От я вже майже вишила нижню полоску. Вона нижче лінії реглану, тут все зрозуміло. Вишиваю на всю ширину рукава. А далі? Як зробити так, щоб візерунок виглядав гарно? Адже він вертикальний, а лінія реглану коса...
 
ЯгаДата: Понеділок, 2011-10-03, 10:27 PM | Повідомлення # 73
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Я вишиваю узор прямокутником, але не знаю як воно буде виглядати в кінці, бо сорочку вишиваю вперше. Та сильно не тривожуся, адже традиційні сорочки мали прямокутні уставки.

А от Goncha вишивала по формі реглану:

і чудова вийшла сорочка. Загляньте в її Творчу майстерню.

Мені здається такий варіант для Вас кращий, особливо якщо Ви вже вишили нижню покрайницю (правильно я зрозуміла?)


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
macДата: Понеділок, 2011-10-03, 11:08 PM | Повідомлення # 74
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую, Яго. В мене правда квітковий орнамент, тому і тривожусь, щоб не вийшли неповними біля шва реглану. Але ваше фото показало, як рукав має виглядати.

А сорочка дійсно вийша прекрасна exclaim
 
ЯгаДата: Понеділок, 2011-10-03, 11:24 PM | Повідомлення # 75
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Фото не моє, а Goncha smile Вона ж - авторка happy

мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Понеділок, 2011-10-03, 11:25 PM
 
macДата: Понеділок, 2011-10-03, 11:48 PM | Повідомлення # 76
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Так так. Вибачте.
 
010101Дата: Вівторок, 2011-10-04, 1:41 AM | Повідомлення # 77
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
mac, Яга Вам уже все і показала smile (дякую, Юлю!) Я найчастіше орієнтуюсь на слова своєї вчительки, яка казала, що потрібно дошивати орнаменти до кінця, навіть якщо це один якийсь хрестик, відірваний від решти. Тому намічайте собі лінію і сміливо дошивайте до неї візерунок! При пошитті все непотрібне все одно забереться у шов і вигляд буде мати дуже непоганий, якщо не сказати більше. І неважливо, чи це квітковий чи геометричний візерунок. Можливо, Вам потрібно тільки буде визначити центр візерунку і вишивати його, рухаючись від центру до країв, тоді сам ритм орнаменту не буде поламаний.
 
macДата: Вівторок, 2011-10-04, 3:49 PM | Повідомлення # 78
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую, Goncha. За вашою порадою буду рухатись від центру. Це моя перша сорочка. Думала, що сорочки легше вишивати, ніж картини. А виявилось, що стільки ньюансів confused
 
LeniДата: Неділя, 2011-10-09, 11:42 PM | Повідомлення # 79
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 155
Нагороди: 0
Репутація: 33
Статус: Offline
Доброго дня шановні форумчанки!

Дуже хочу пошити собі українську традиційну сорочку, але нажаль немаю в цьому геть ніякого досвіду. Коли була вдома, купила собі в крамниці викрійку. Це викрійка сорочки з рукавом "реглан". Я сьогодні спробувала викроїти і зшити чернову сорочку зі старої підковдри. Але результат мені зовсім не сподобався. Я не можу сказати точно, що саме мені не подобається, чи то пішва не мого фасону, чи то магнитні бурі але це те що називається "не моє". Хочу спробувати сорочку з "ластовицею". Чи можете ви, спираючись на свій досвід, порадити мені викрійку так щоб була і гарна і нескладна і вас від вишивання на довго не відривати? :)
 
010101Дата: Понеділок, 2011-10-10, 0:25 AM | Повідомлення # 80
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Leni, мені в купленій викрійці реглану не сподобалась висота пройми. Я її укоротила десь сантиметри на 3-4 (опустила горловину) і все стало на свої місця. А до того рук не могла підняти - всюди тягнуло. А якщо хочете традиційну викрійку, тоді Вам у гілку Викрійки
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Жіноча сорочка. Особливості. (Особливості та нюанси)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.